Dzisiaj jest poniedziałek, 22 stycznia 2018 r. Polski English

 

 


   

  

 

 

Stronę odwiedziło osób: 405430456

UMOWA O DOFINANSOWANIE KANALIZACJI PODPISANA

 

 

8 maja 2015 r. o godzinie 12.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Oława Wójt Gminy Oława Jan Kownacki oraz prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu Aleksander Marek Skorupa uroczyście podpisali Umowę o dofinansowanie na mocy której Gminie Oława została przyznana dotacja w wysokości ponad 19 mln zł na realizację zadania Uregulowanie Gospodarki Ściekowej na terenie aglomeracji Stanowice. Powyższe dofinansowanie Gmina Oława otrzymała w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Podczas majowego spotkania w obecności lokalnych mediów, radnych gminy Oława i pracowników Urzędu Gminy Oława wójt Kownacki uroczyście podziękował posłowi na Sejm RP Romanowi Kaczorowi za „za zaangażowanie oraz wsparcie naszych działań na rzecz pozyskania dofinansowania z Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na zadanie Uregulowanie gospodarki ściekowej na terenie aglomeracji Stanowice. Dzisiejsze podpisanie Umowy o dofinansowanie jest naszym wspólnym sukcesem i stwarza znakomitą okazję by uroczyście wyrazić naszą wdzięczność.” Wójt podziękował również za dobrą współpracę prezesowi WFOŚiGW we Wrocławiu Aleksandrowi Markowi Skorupie oraz Zbigniewowi Mireckiemu kierownikowi Wydziału Funduszy Europejskich WFOŚiGW we Wrocławiu.

Przyznane dofinansowanie dotyczy zadania „Uregulowanie gospodarki ściekowej na terenie aglomeracji Stanowice”, łącznie obejmuje 64 km sieci kanalizacji sanitarnej oraz oczyszczalnię ścieków w Stanowicach. Koszt całego przedsięwzięcia szacuje się na ponad 52 mln zł.

Unijne środki dotyczą budowy około 14 km sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowościach położonych w aglomeracji Stanowice, czyli w Lizawicach, Jankowicach, Sobocisku, Zabardowicach i Miłonowie jak również refundację poniesionych kosztów inwestycji już zrealizowanych przez gminę. Chodzi o zakończoną w 2013 roku budowę ponad 50. kilometrowej sieci kanalizacyjnej w Stanowicach, Marcinkowicach i Stanowicach-Lotnisko oraz zakończoną w 2012 roku budowę oczyszczalni ścieków w Stanowicach.

Obecnie z zakończonych inwestycji korzysta około 1,6 tys. mieszkańców oraz zakłady przemysłowe zlokalizowane w Stanowicach. Po wykonaniu zaplanowanych dodatkowych 14 km sieci kanalizacji sanitarnej liczba użytkowników wzrośnie do ponad 4 tys.

Przypomnijmy, że na inwestycje już wykonane Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej udzielił gminie Oława wsparcie w formie dotacji na kwotę ponad 7 mln zł oraz pożyczki w wysokości ponad 19 mln zł.

Wydarzenie również  na Facebooku

  Informacja o dofinansowaniu w Faktach w Telewizji Wrocław -kliknij tutaj

(Fakty z 8 maja 2015r. z godz. 22.00)


Zdjęcia


Od lewej: prezes zarządu WFOŚiGW A.M.Skorupa, wójt gminy Oława J.Kownacki, poseł na Sejm RP R.Kaczor

Przemówienie wójta Jana Kownackiego

Przemówienie prezesa WFOŚiGW A.M.Skorupy

Podczas uroczystości

Przemówienie prezesa WFOŚiGW A.M.Skorupy

Podpisanie umowy, od lewej prezes WFOŚiGW A.M.Skorupa, wójt J.Kownakci i poseł na Sejm RP R.Kaczor

Wójt Kownacki podziękował posłowi R.Kaczorowi za pomoc w pozyskaniu dofinansowania

Wójt Kownacki podziękował posłowi R.Kaczorowi za pomoc w pozyskaniu dofinansowania

Pamiątkowe zdjęcie

Wójt Kownacki podziękował posłowi R.Kaczorowi za pomoc w pozyskaniu dofinansowania

Podziękowanie dla kierownika Wydziału Funduszy Europejskich WFOŚiGW Z.Mireckiemu

Wywiad wójta dla TVP Wrocław

Wywiad wójta dla TVP Wrocław

Prezes A.M.Skorupa podczas wywiadu

Pamiątkowe zdjęcie uczestników majowego spotkania