Dzisiaj jest poniedziałek, 22 stycznia 2018 r. Polski English

 

 


   

  

 

 

Stronę odwiedziło osób: 405438394

PODAJ DALEJ – TRZECIE SPOTKANIE PRACOWNIKÓW BIBLIOTEKI WIODĄCEJ Z PRACOWNIKAMI BIBLIOTEK PARTNERSKIC

 

Oferty bibliotek dla seniorów. Warsztat nad wypracowaniem konkretnych pomysłów na aktywną obecność seniorów w bibliotekach – to temat trzeciego już spotkania bibliotekarzy Biblioteki Wiodącej Gminy Oława z pracownikami Bibliotek Partnerskich Gminy Czernica, Domaniów i Lewin Brzeski w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.

Biblioteka Wiodąca w Programie Rozwoju Bibliotek jest zobowiązana do zorganizowania czterech spotkań z Bibliotekami Partnerskimi w celu wymiany wiedzy zdobytej na szkoleniach i doświadczeń zawodowych. Tym razem spotkanie odbyło się 25 maja w Bibliotece Publicznej w Marcinkowicach i składało się z dwóch części. Część pierwsza – to spotkanie roboczo – szkoleniowe gdzie nasze bibliotekarki Agnieszka Adamowicz i Małgorzata Teuchmann podzieliły się wiedzą zdobytą na warszawskim Kongresie - Biblioteka: lubię to!, w którym uczestniczyły w listopadzie ubiegłego roku. Część drugą poświęciliśmy wymianie doświadczeń - informując za pomocą prezentacji multimedialnej o działaniach naszych bibliotek na rzecz środowisk lokalnych pokazując, że nawet mała biblioteka wiejska to dużo więcej niż miejsce wypożyczania i czytania książek. Zaprezentowaliśmy współpracę bibliotek z lokalnymi partnerami: Szkołami, Klubami Seniora, Radami Sołeckimi i Parafialnymi, Gminnym Centrum Kultury Sportu i Rekreacji, Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej.

Spotkanie uświetnił pełen humoru występ młodzieży z Kółka Teatralnego tutejszej Szkoły Podstawowej pod kierunkiem polonistki Renaty Jakobsche przedstawiając Scenki z życia wsi.

W spotkaniu uczestniczyli także członkowie Gminnej Koalicji na rzecz Rozwoju Bibliotek Stanisław Górka – dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty, Anna Tarnowska – dyrektor SP w Osieku oraz Bogumiła Żbikowska – dyrektor SP w Marcinkowicach.

Zastępca wójta gminy Oława Teresa Jurijków-Górska złożyła wszystkim bibliotekarzom życzenia z okazji przypadającego w maju Dnia Bibliotekarza, wręczyła upominki – książki dyrektorom wszystkich placówek, dziękując za współpracę oraz przekazała gratulacje i życzenia dla bibliotekarzy od wójta Jana Kownackiego. Przystępując do wspólnego przedsięwzięcia Fundacji Billa i Melindy Gates oraz Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności wychodzicie Państwo naprzeciw potrzebom czytelnika nowej generacji, czytelnika zinformatyzowanego… – napisał wójt w liście do bibliotekarzy.

Miłym akcentem była symboliczna róża dla wszystkich bibliotekarzy i słodki poczęstunek.

Podczas spotkania miałam okazję poinformować gości i pochwalić się, że nasza Gminna Biblioteka otrzymała Wyróżnienie Specjalne Stowarzyszenia Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL, za pasję i zaangażowanie w edukacyjny proces planowania strategicznego Biblioteka – Miejsce aktywne realizowany w ramach Programu Rozwoju Bibliotek, które odebrałam 16 maja podczas Konferencji Regionalnej w Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich we Wrocławiu.

Spotkania w naszych placówkach z bibliotekarzami Bibliotek Partnerskich, gratulacje i życzenia od Organizatora naszej instytucji kultury, wyróżnienie w skali ogólnopolskiej dodają nam skrzydeł i motywują do nowych pomysłów w naszych działaniach.

HALINA SINKIEWICZZdjęcia


Trzecie spotkanie pracowników biblioteki wiodącej z pracownikami bibliotek partnerskich

Zaproszeni goście z bibliotek partnerskich

Pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Bystrzycy i jej filii

Zaproszeni goście

Występ Kółka Teatralnego Scenki z życia wsi

cd. występu Kółka Teatralnego

cd. występu Kółka Teatralnego

Zastępca wójta T.Jurijków-Górska składa życzenia bibliotekarzom

Wręczenie listu gratulacyjnego wójta j.Kownackiego

Wręczenie upominków dla przedstawicieli z Bibliotek Partnerskich

Wręczenie upominków dla przedstawicieli z Bibliotek Partnerskich

Podziękowania od pracowników filii bibliotecznych przyjmuje dyrektor H.Sinkiewicz

Życzenia dla dyrektor H.Sinkiewicz

Pamiątkowe zdjęcie uczestników majowego spotkania