Dzisiaj jest środa, 24 stycznia 2018 r. Polski English

 

 


   

  

 

 

Stronę odwiedziło osób: 408293363

SPOTKANIE AUTORSKIE Z ARKADIUSZEM NIEMIRSKIM

 

17 marca 2011 r. w Bibliotece Publicznej w Marcinkowicach odbyło się spotkanie autorskie z Arkadiuszem Niemirskim autorem książek dla młodzieży i dorosłych, satyrykiem, dziennikarzem, kontynuatorem przygód Pana Samochodzika.

Na spotkanie z autorem licznie przybyli mieszkańcy Marcinkowic, a najliczniejszą grupę stanowili uczniowie tutejszej Szkoły Podstawowej oraz członkowie Klubu Seniora Magnolia.

Pisarz zachęcał słuchaczy do czytania książek oraz rozwijania własnych zainteresowań i pasji, przedstawił własną działalność artystyczną oraz interesujący wykład o literaturze detektywistycznej i sensacyjnej w formie nowoczesnej prezentacji multimedialnej.

Niesamowite wrażenie na uczestnikach spotkania wywarła prezentacja najnowszej powieści autora Tajemnica Fabritius, ukazująca przepiękne miejsca i krajobrazy, miedzy innymi jezioro zegrzyńskie, łąki, góry, zabytki Londynu, a wszystko w oprawie luksusowych samochodów i pięknych dziewcząt.

Autor w sposób żartobliwy opowiadał o swoich zmaganiach z piórem w czasie pisania kolejnych powieści. Dowcipny język pana Arkadiusza wzbudzał gromki śmiech wśród publiczności.

Punktem kulminacyjnym spotkania był kilkuminutowy program satyryczny. Pisarz modelując głos czytał teksty Wiadomości Dziennika, Studia Sport i Prognozy Pogody prezentując swój talent kabaretowy. Pytań do autora było wiele. Po występie była okazja do zakupu książek i zdobycia autografu. Dwugodzinne spotkanie z pisarzem upłynęło w bardzo miłej i przyjacielskiej atmosferze, głównie dzięki niezwykłemu poczuciu humoru samego autora. Było to wielkie wydarzenie dla czytelników, którzy mieli okazję poznać nie tylko twórczość Arkadiusza Niemirskiego, ale poznać osobowość pisarza.

Organizatorem spotkania było Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji z/s w Oławie oraz Biblioteka Publiczna w Marcinkowicach.

HALINA SINKIEWICZ

fot. archiwum bibliotekiZdjęcia


Publiczność z zainteresowaniem słuchała opowieści pisarza

Licznie przybyły Panie z Klubu Seniora Magnolia

Dużą grupę stanowiła młodzież tutejszej szkoły

Wykład o literaturze detektywistycznej i sensacyjnej

Pytań do autora było wiele

Pytań do autora było wiele

W kolejce po autograf…

W kolejce po autograf…