Dzisiaj jest środa, 24 stycznia 2018 r. Polski English

 

 


   

  

 

 

Stronę odwiedziło osób: 408295235


Centrum Kształcenia na Odległość w Siedlcach


Siedlce, nr 12 (budynek dawnego gimnazjum)

55-200 Oława

Godziny otwarcia: od poniedziałku do piątku, od 1600 do 2000

Opiekun projektu: Wojciech Dziądziak, tel. 503 620 460

 Centrum Kształcenia na Odległość w Siedlcach rozpoczęło działalność 11 lutego 2008r. i powstało dzięki porozumieniu zawartemu przez wójta gminy Oława z Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego oraz firmą "4systemPolska
" z Zielonej Góry.

Celem Centrum jest zapewnienie możliwości rozwijania i uzupełniania kwalifikacji zawodowych, jak również zmniejszanie dysproporcji edukacyjnych pomiędzy mieszkańcami wsi i miast. Dzięki projektowi powstało w Polsce 379 ośrodków, w tym 29 w województwie dolnośląskim. Wszystkie zostały wyposażone w zestawy komputerowe z dostępem do internetu, niezbędne oprogramowania specjalistyczne, meble biurowe, telefax oraz drukarkę.

Projekt w szczególności skierowany jest do mieszkańców gminy w różnym wieku, począwszy od szkół ponadgimnazjalnych do osób w wieku emerytalnym, które mają utrudniony dostęp do edukacji. Niezmiernie ważne jest również zaangażowanie w projekt osób niepełnosprawnych, które dzięki specjalistycznemu sprzętowi i oprogramowaniu mogą samodzielnie korzystać z komputera, ponadto istnieje możliwość wypożyczenia laptopa do nauki w domu.

Szkolenia i kursy odbywają się drogą internetową, każdy uczestnik może indywidualnie ustalić plan nauki w zależności od potrzeb, możliwości i chęci, może także w dowolnej chwili powrócić do wcześniej przerobionej lekcji. Kursy kończą się wydaniem zaświadczenia ukończenia kursu.

Zobacz dostępne kursy


 

Czytaj więcej:Zdjęcia