Dzisiaj jest poniedziałek, 22 stycznia 2018 r. Polski English

 

 


   

  

 

 

Stronę odwiedziło osób: 405363522

I GMINNY TURNIEJ KÓŁ GOSPODYŃ WIEJSKICH, RAD SOŁECKICH I KLUBÓW SENIORA ZA NAMI!


21 października 2017 w hali sportowej im. Włodzimierza Lubańskiego w Gać, odbył się I Gminny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich, Rad Sołeckich i Klubów Seniora”. Do rywalizacji w pięciu konkurencjach, stanęło 9 drużyn, składających się z Pań z naszej Gminy. Poczynania uczestników oceniała, według określonych kryteriów, trzy osobowa komisja konkursowa w składzie: Wójt Gminy Oława -  Jan Kownacki, Sekretarz Gminy Oława-Maria Bożena Polakowska oraz Przewodnicząca Rady Gminy Oława- Mirosława Księżopolska.

Panie rozpoczęły turniejową rywalizację od konkurencji „Pokaz mody- kreacja z recyklingu”. Uczestniczki zaprezentowały stroje przygotowane z elementów, które można przeznaczyć do recyklingu. Kreacje prezentowane przez modelki, okazały się małymi dziełami sztuki. Drużyny tworzące stroje wykazały się ogromną pomysłowością i precyzją. Uczestnicy imprezy nagrodzili wszystkie kreacje gromki brawami, a komisja konkursowa nie szczędziła za tą konkurencję wysokich ocen.

Jako drugą, rozegrano konkurencje „Tablica Pamiątkowa- mamy się czym pochwalić”. Drużyny przygotowały tablice, na których umieściły wydarzenia ważne dla ich działalności i miejscowości, z których pochodzą. Przedstawicielki poszczególnych grup, omówiły umieszczone na tablicach element, które przypomniały przybyłym wydarzenia z minionych lat oraz historię poszczególnych wiosek.

Niezwykle widowiskowa, trzecia konkurencja nazwana „Występ artystyczny” ukazała niesamowitą kreatywność uczestniczek, ich zdolności artystyczne oraz niebywałe poczucie humoru. Panie otrzymały dowolność jeśli chodzi o repertuar, dlatego też podczas owej konkurencji, na scenie zostały odśpiewane piosenki i wyrecytowane wiersze, przygotowane specjalnie na tą okazję oraz odegrano krótkie przedstawiania i skecze, które w humorystyczny sposób opisywały codzienne, życie mieszkańców Gminy Oława. Komisja Konkursowa została oczarowana ogromnym zaangażowaniem uczestniczek, ich pomysłowością oraz sposobem wykonania wybranej treści artystycznej. Wszystkie drużyny przygotowały się do występu wyśmienicie, dlatego też otrzymały za niego wysokie noty.

Czwarta konkurencja, odkryła, dobrze Nam znane, umiejętności kulinarne gospodyń. Każdy zespół przygotował „Produkt tradycyjny- ciasto owocowe”, które komisja oceniła ze względu na sposób podania i smak. Sędziom bardzo ciężko było podjąć decyzję, gdyż wszystkie ciasta prezentowały się cudownie a smakowały jeszcze lepiej.

Ostatnia, rozegrana na I turnieju konkurencja to konkurencja, w której uczestniczki, musiały wykazać się sprytem i szybkością. Na dwie reprezentantki z każdej drużyny czekał tor przeszkód, którego elementy stanowiły codzienne czynności wykonywane przez każdą gospodynię. Pokonujące tor uczestniczki musiały między innymi wypakować zakupy, nawlec igłę, posegregować skarpetki, obrać jabłko czy pomalować koleżance usta pomadką. Piata konkurencja wzbudziła wiele emocji i nieco zamieszała w tabeli wyników.

Po zakończeniu rywalizacji  podsumowaniu punktacji z wszystkich konkurencji zostały wyłonione zwyciężczynie. Maksymalna liczba punktów możliwych do uzyskania w owym turnieju to 150, gdyż za każdą konkurencje można było uzyskać maksymalnie 30 pkt. Końcowa klasyfikacja prezentowała się następująco:

I miejsce KGW Jankowice Małe 142 pkt.
II miejsce KGW Gać „ GAĆaneczki” 126 pkt.
III miejsce KGW Jaczkowice 117 pkt.
IV miejsce Klub Seniora „Kalina” z Bystrzycy 116 pkt.
IV miejsce Rada Sołecka Bystrzyca 116 pkt. 

Pozostałe drużyny biorące udział w Turnieju: Rada Sołecka Godzikowice, Klub Seniora  „Magnolia” z Marcinkowic, KGW Ścinawa i KGW Godzikowice.

Podczas ogłoszenia wyników zostały rozdane nagrody rzeczowe za udział i za miejsca na podium ufundowane przez Wójta Gminy Oława oraz pamiątkowe dyplomy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestniczką za zaangażowanie i znakomite przygotowanie oraz wspaniałą zabawę i mile spędzony czas. Dziękujemy Wójtowi Gminy Oława za ufundowanie nagród rzeczowych oraz Komisji Konkursowej. Ogromne podziękowania dla Pani Kamili Feliszek oraz Rady Sołeckiej Gać za nieocenioną pomoc w przygotowaniu wyżej opisanego przedsięwzięcia.

Katarzyna Skorupa

 

Zdjęcia