Dzisiaj jest poniedziałek, 22 stycznia 2018 r. Polski English

 

 


   

  

 

 

Stronę odwiedziło osób: 405444372

ARCHIWUM IMPREZ - 2013 ROK

13 grudnia - Kiermasz świąteczny w Oławie

   13 grudnia br. w piątek tradycyjnie Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji z/s w Oławie zorganizowało kiermasz świąteczny. Przed urzędem gminy przygotowano stoiska, na których to wystawcy prezentowali różnorodne artykuły o tematyce bożonarodzeniowej. Były zatem barwne stroiki, anioły, bombki, niezwykła biżuteria wykonane różnymi technikami, szopki z piernika oraz tradycyjne. Nie zabrakło także świątecznych potraw takich jak: uszka, pierogi, miody i nalewki, domowe ciasta. Dodatkową atrakcją była prezentacja potraw kuchni śląskiej .Wystawcami na tegorocznym kiermaszu byli: Koło Gospodyń Wiejskich z Niemila, Rada sołecka z Janikowa, Koło Gospodyń Wiejskich ze Ścinawy, Rada Sołecka z Anną Twardochleb z Siedlec, Rada Sołecka z Heleną Zator z Jaczkowic, Kazimierz Mądrzyk ze Ścinawy, Rada Sołecka z Marią Raginia z Drzemlikowic, Klub Seniora "Kalina" z Bystrzycy, Rada Sołecka z Markiem Niziołkiem z Siecieborowic, Janina Biegus z Jankowic, Środowiskowy Dom Pomocy Społecznej z Oleśnicy Małej, Grażyna Mencel z Chwalibożyc, Fundacja "Iskierka Nadziei" z Oławy, Robert Rączka z Oławy, Małgorzata Wieczorek-Idzik, Renata Drzewińska z Oławy oraz Robert Chrupcała z Oławy.

Szczególnie pragniemy podziękować: sołtys Ścinawy Jolancie Cebulak, radnemu Kazimierzowi Mądrzykowi, kierownikowi referatu ZWiK Piotrowi Kowalskiemu wraz z Pracownikami oraz Tomaszowi Niewodniczańskiemu za pomoc w organizacji kiermaszu.

Dziękujemy również wszystkim wystawcom za przybycie, miłą atmosferę oraz mieszkańcom za tak liczny udział.
                                                                                                       Adriana Krakowska - GCKSiR z/s w Oławie

  

   

   

   

 


 

6 grudnia - Spotkanie ze Św. Mikołajem w Godzikowicach

   6 grudnia w świetlicy wiejskiej w Godzikowicach odbyło się niezwykłe spotkanie ze Św. Mikołajem, na które to przybyły dzieci z terenu Gminy Oława oraz zaproszeni goście ze Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom "Tęcza". Ponad 150 dzieci w różnym wieku bawiło się razem z Teatrem "Metoda" z Wrocławia, który przygotował dla nich wiele atrakcji. Wieczór rozpoczęła etiuda teatralna, pt. "Jak Diabełek Widełek chciał skraść prezenty z worka, aż nieopacznie zamienił się w Aniołka". A następnie dzieci zapraszano do różnych konkursów. Było zatem przechodzenie przez tajemniczy tunel, tworzenie papierowych postaci, konkurs jabłuszkowy, konkurs taneczny, itp. Jednak wszystkie dzieci i tak z niecierpliwością oczekiwały na Św. Mikołaja. Kiedy już nadszedł, dzieci często z wielką nieśmiałością, ale i nieskrywaną radością przyjmowały prezenty.

Organizatorem spotkania było Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji z/s w Oławie, przy współudziale oraz pomocy pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej wraz z sympatycznymi wolontariuszkami oraz Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom "Tęcza".

GCKSiR z/s w Oławie pragnie złożyć serdeczne podziękowania wszystkim pomocnikom Św. Mikołaja, a są to: Bank Spółdzielczy w Oławie, Firma AUTOLIV z Oławy, Józef Kozina, Tadeusz Grzeszczuk, Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Osieku, Hurtownia Papiernicza PETRUŚ z Oławy, AUTO-KURIATA z Oławy, Radni Gminy Oława: Weronika Olech, Mirosława Księżopolska, Artur Piotrowski, Zbigniew Chomicki, Władysław Grendysz, Szczepan Cinkowski, Dariusz Witkowski, Paweł Bubała, Tomasz Niewodniczański, Kazimierz Mądrzyk, Bogusław Czapka, Bogumił Łagodziński; Rada sołecka Godzikowic, Maria Mazur z KGW, Stowarzyszenie na rzecz Promocji i Rozwoju Wsi "Magnolia"; dziękujemy również za pyszne ciasta mieszkankom gminy oraz rodzicom z "Tęczy".

 

   

   

   

   

 

 


 

25 listopada - Warsztaty rękodzielnicze w Oławie

   "Świąteczne spotkanie z decoupage" było tematem warsztatów rękodzielniczych zorganizowanych przez Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji z/s w Oławie w dniu 25 listopada. Sala konferencyjna urzędu gminy była wypełniona przez panie z terenu gminy i miasta. Zgromadzone uczestniczki miały okazję poznać tajniki decoupage’u, techniki opartej na zdobieniu różnorodnych przedmiotów tzw. metodą serwetkową. Wszystkie panie otrzymały pudełka o różnych kształtach, które gruntowały specjalną emulsją, następnie malowały farbą i ozdabiały wybranymi przez siebie motywami dekoracyjnymi. Powstawały niezwykłe pudełka z aniołami, gwiazdami, choinkami, a także motywami kwiatowymi. Prowadząca warsztaty pani Zuzanna Sakowska była zadowolona z prac, które wykonały panie podczas 3-godzinngo spotkania. Organizatorzy warsztatów zadbali o wszystkie materiały potrzebne do stworzenia i dekorowania przedmiotów.

Dziękujemy wszystkim paniom za liczne przybycie oraz niezwykłą atmosferę podczas spotkania.

                                                                                                       Adriana Krakowska - GCKSiR z/s w Oławie

 

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  

 


 

11 listopada - Dzień Św. Marcina w Marcinkowicach

   Ponad 130 zawodników w różnych kategoriach wiekowych wzięło udział w XIV Ulicznym Biegu Mieszkańców podczas obchodów Święta Niepodległości oraz Dnia Patrona miejscowości Św. Marcina. Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji z/s w Oławie przy współpracy ze szkołą podstawową im. Kawalerów Orderu Uśmiechu przygotowało szereg atrakcji dla mieszkańców. Uczniowie z koła teatralnego pod kierunkiem Renaty Jakobsche, Grażyny Cieśli oraz Eweliny Golec programem o charakterze patriotycznym rozpoczęli część artystyczną. Następnie grupa taneczna ze szkoły Street Dance Academy przygotowana przez Pawła Kokowskiego wystąpiła w energetycznym pokazie tanecznym. Kolejnym punktem występów artystycznych był pełen klimatu i muzycznej refleksji koncert "Rivendell Chóru" z gminnego gimnazjum nr3 w Oławie pod kierunkiem Jacka Chlebnego. Punktem kulminacyjnym wieczoru był koncert gwiazdy - Andrzeja Rybińskiego. Hala sportowa wypełniona po brzegi wtórowała artyście nagradzając gromkimi brawami kolejne wykonania. Zabrzmiały stare przeboje w nowych aranżach, ale i nowe, te mniej znane. Atmosfera pełna była pozytywnej energii. Jak co roku zgromadzona publiczność została poczęstowana słodkimi rogalami specjalnie przygotowanymi na tę okoliczność. Marcinkowickie popołudnie i wieczór okazały się pełne wrażeń, które ożywiły listopadową porę i sprawiły, iż mieszkańcy Marcinkowic i innych miejscowości postanowili spędzić czas na hali sportowej wspólnie z organizatorami imprezy. Tym bardziej dziękujemy za tak liczne uczestnictwo i do zobaczenia za rok.
                                                                                                        Adriana Krakowska- GCKSiR z/s w Oławie

 

   

   

   

   

   

 

 


 

6 listopada - Warsztaty rękodzielnicze w Oławie

   "TRADYCJA KART OKOLICZNOŚCIOWYCH" to temat warsztatów artystycznych zorganizowanych przez Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji z/s w Oławie dla mieszkańców Gminy Oława. Tym razem próbowaliśmy się odnieść do historii oraz aktualnych trendów tworzenia kartek okolicznościowych. Po raz kolejny zgromadzone panie mogły spróbować swoich sił i własnoręcznie wykonać kartki o charakterze świątecznym oraz okolicznościowym. Pracownicy Gminnego Centrum Kultury wraz z prowadzącą warsztaty panią Zuzanną Sakowską przygotowali różnorodne materiały, tj. kolorowe kartki, cekiny, brokaty, wstążki, dziurkacze z ciekawymi wzorami, które usprawniały i pobudzały wyobraźnię uczestniczek spotkania. Powstawały karty niezwykłe, bowiem panie bardzo się starały, tworząc je, wkładając w pracę serce i fantazję. Warsztaty były zatem bardzo udane, ponieważ panie otrzymały na pamiątkę nie tylko dyplomy uczestnictwa, ale i swoje piękne kartki, które następnie wyślą do najbliższych. Wierzymy, że tradycja pisania kart nie zaginie i zmobilizuje nas wszystkich do tworzenia niepowtarzalnych okolicznościowych mini dzieł.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom warsztatów za miłą i twórczą atmosferę, i zapraszamy na kolejne spotkania z rękodziełem.

                                                                                                       Adriana Krakowska - GCKSiR z/s w Oławie

 

    

   

  

 


 

27 września - Warsztaty rękodzielnicze w Oławie

   W piątkowe przedpołudnie 27 września w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Oławie, Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji z/s w Oławie zorganizowało kolejne warsztaty rękodzielnicze. Tym razem tematyka prac zawiązana była z tworzeniem kwiatów i ozdób z rajstop. Ponad 25 pań z terenu naszej gminy i Oławy zgłębiało tajniki umiejętnego skręcania i zawijania drucików florystycznych tworząc różnorodne kształty listków, płatków i kulek kwiatowych. Następnie łączono je z kolorowymi rajstopami naciągając precyzyjnie na przygotowane druciane stelaże. Całość związywano nićmi, po czym ozdabiano taśmą florystyczną. Prowadzącą warsztaty tym razem była mieszkanka gminy pani Janina Biegus z Jankowic. Na koniec spotkania wszystkie panie otrzymały dyplomy uczestnictwa oraz swoje małe dzieła.

 

                                                                                                                        Adriana Krakowska - GCKSiR

 

   

 

 


 

25 sierpnia - Dożynki Gminne w Chwalibożycach

"Plon niesiemy plon, dożynkowy plon! Dzielmy bochen tak jak trzeba,
By wszystkim starczyło chleba"

   25 sierpnia br. odbyło się tradycyjne święto plonów - Dożynki Gminne ’2013. Funkcję Gospodarza imprezy pełniły Chwalibożyce z panią sołtys Dorotą Radziewińską, Radą sołecką i parafialną oraz Kołem Gospodyń Wiejskich. Uroczystości rozpoczęły się barwnym korowodem, wędrującym w kierunku sceny, na której odbyła się msza święta polowa koncelebrowana przez biskupa emeryta Henryka Gulbinowicza. Wzięli udział w niej również ks. dziekan Stanisław Bijak z Oławy, ks. misjonarz Eugeniusz Spyrka oraz proboszcz parafii ks. Norbert Jerzak. Następnie głos zabrali starostowie dożynek Ilona i Karol Bagińscy, którzy na ręce Wójta Gminy Oława Jana Kownackiego przekazali tradycyjny bochen chleba. Podczas mszy obecne były poczty sztandarowe Gminy Oława oraz Ochotniczej Straży Pożarnej. W części oficjalnej przemówienie wygłosił wójt Gminy Oława Jan Kownacki, poseł na Sejm RP Roman Kaczor, następnie Starosta Powiatu Oławskiego Zdzisław Brezdeń. Była również delegacja gości z Niemiec, których wystąpienie tłumaczył radny sejmiku dolnośląskiego Jacek Pilawa. Część artystyczną rozpoczęły nasze zespoły regionalne: Klub Seniora z Bystrzycy "KALINA", Dziecięcy Zespół ludowy "Marcinki" z Marcinkowic oraz Ludowy Zespół Pieśni i Tańca "PORĘBIOK", wykonując pieśni i tańce folklorystyczne. W godzinach popołudniowych zgromadzona publiczność z niecierpliwością oczekiwała na wyniki konkursów na "Najsmaczniejsze domowe ciasteczko", "Najładniejszy wieniec dożynkowy" oraz "Najpiękniejszą posesję dożynkową". W zmaganiach kulinarnych wzięło udział 16 zespołów z terenu gminy Oława. Komisja miała trudny wybór, bowiem ciastka były różnorodne, smakowite i pięknie podane. Za zwycięskie uznano domowe ciasteczko reprezentowane przez radę sołecką z Drzemlikowic. Wszystkie uczestniczki konkursu otrzymały nagrody rzeczowe za udział i zaangażowanie, a dodatkowo zwycięska drużyna otrzymała nagrodę finansową ufundowaną przez Roberta Mruka z firmy "Sami Swoi". Następnie przystąpiono do finału konkursu na "Najładniejszy wieniec dożynkowy". Do konkursu zgłosiło się 27 sołectw, z 33 jakie mamy na terenie naszej gminy. I miejsce zdobył wieniec z Chwalibożyc w kształcie tradycyjnej korony, na II miejscu uplasował się wieniec z Oleśnicy Małej, a III lokatę zajął reprezentant Niemila. Mimo, że zwycięzców było trzech, okazuje się, że tradycja plecenia wieńców jest wciąż aktualna, przekazywana z pokolenia na pokolenie. Świadczy o tym ilość sołectw biorących udział w konkursie, a także umiejętności i talenty artystyczne mieszkańców naszej gminy. Trudny wybór miała również komisja konkursowa w ocenie najładniej udekorowanej posesji dożynkowej, bowiem mieszkańcy Chwalibożyc przygotowali piękne i różnorodne dekoracje przed swoimi domostwami. I miejsce zajęła Grażyna Jaruszewska, II lokatę Tadeusz Boczula, III nagroda powędrowała do Elżbiety Kotwicy, natomiast wyróżnienie otrzymała posesja Jana Mencla. Po części konkursowej na scenie pojawiła się pierwsza gwiazda tegorocznego święta plonów - zespół disco polo "TOP ONE", który porwał licznie zgromadzoną publiczność do wspólnej zabawy. Zachwycona widownia nagradzała gromkimi brawami i wspólnym śpiewem, poddając się atmosferze koncertu. Kolejną gwiazda wieczoru był zespół "NIETACYBYLI" z Mszany Dolnej, którzy mieli ułatwione zadanie, ponieważ uczestnicy imprezy plenerowej rozbawieni przez wcześniejsze zespoły doskonale bawili się również w rytmach muzyki góralskiej. Parkiet do tańca wypełniony był po brzegi, a atmosfera stworzona przez zespół pełna była pozytywnych wibracji. Na koniec zabawę taneczną poprowadził zespół "FENIX" w składzie Kamila Bakalarczyk-Kruk, Krzysztof Jaskuła, Przemysław Zajadlak. Oprócz występów scenicznych na terenie boiska można było skosztować pyszności z grilla, a także smakowitych wypieków, pierogów i niespodzianek kulinarnych przygotowanych przez nasze panie z kół gospodyń wiejskich, klubów seniora i stowarzyszeń. Najmłodsze pociechy mogły bawić się na dmuchanych zamkach, samochodach, kulach wodnych, trampolinach oraz wspólnie z animatorkami środowiskowymi Adą i Anią, które malowały buźki, organizowały zabawy i konkursy.Specjalną ofertą, cieszącą się ogromnym zainteresowaniem okazały się warsztaty garncarskie oraz wikliniarskie, gdzie każdy mógł sam wykonać naczynia z gliny lub kosze z wikliny. Zaprezentowali się również lokalni wytwórcy, którzy przedstawili szeroką gamę produktów wykonanych własnoręcznie. Były zatem przepiękne serwety, ozdobne pudełka wykonane techniką de coupage, barwna i różnorodna biżuteria wzbudzająca zachwyt wielu pań, ceramika szamotowa, z której wykonane były przedmioty ozdobne, ale i codziennego użytku. Nie zabrakło także miodów i nalewek, które znalazły swoich zwolenników na tegorocznych dożynkach. Odbył się także pokaz tworzenia dekoracji z warzyw i owoców, tzw. carvingu wzbudzający zainteresowanie wśród zwiedzających. Mieszkańcy Chwalibożyc wspólnie przygotowali niezwykłe ozdoby dożynkowe, prawie przed każdą posesją ustawiano rolnicze sprzęty oraz wielobarwne postacie. Wystąpiły również młode wokalistki ze studia piosenki Izabeli Smoleń - Sandra Guras, Alicja Jany oraz Sara Laskowska.

Organizatorem dożynek byli: Wójt Gminy Oława Jan Kownacki, Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji z/s w Oławie wraz z panią sołtys Dorotą Radziewińską, Radą Sołecką Chwalibożyc, Radą Parafialną, Kołem Gospodyń Wiejskich.

Serdeczne podziękowania pragniemy złożyć: Ryszardowi Żurawiowi Prezesowi Banku Spółdzielczego w Oławie, Katarzynie Bojko, RSP Osiek, Bankowi BGŻ Oddział w Oławie, Rafałowi Stachurskiemu, SKR z Godzikowic, Zakładowi Zagospodarowania Odpadami z Gać, Piotrowi Kowalskiemu wraz z pracownikami, a także wszystkim artystom (Zespół Dziecięcy "Marcinki", Klub Seniora "Kalina", Zespół Pieśni i Tańca "Porębiok", zespół "Fenix", wokalistkom: Sandrze Guras, Alicji Jany, Sarze Laskowskiej), twórcom produktu lokalnego, paniom z Kół Gospodyń Wiejskich, Klubów Seniora "Kalina" i "Magnolia" oraz Stowarzyszeń, Radom Sołeckim, Klubowi sportowemu "Burza Dombud", Państwu Bartyzelom, Dyrektor szkoły podstawowej Monice Piaseckiej-Galej wraz z pracownikami, Ochotniczym Strażom Pożarnym, Bogusławie Kucharskiej za obsługę medyczną oraz mieszkańcom Chwalibożyc na czele z panią sołtys Dorotą Radziewińską i radnym Szczepanem Cinkowskim.

Serdecznie dziękujemy

 

    

   

    

   

   

    

  

  

  

 


 

20 lipca - Warsztaty w Drzemlikowicach

   W "Teatrze Formy"
Przez tydzień trwały w Drzemlikowicach warsztaty teatralno-ceramiczne. W sobotę 20 lipca odbywał się spektakl plenerowy. Zajęcia pt. "INTEGRA" realizowano w ramach projektu "Europejska Akademia Pantomimy". Organizatorami byli "Teatr Formy" oraz Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji z/s w Oławie. Warsztaty aktorskie prowadził aktor i reżyser, właściciel "Teatru Formy" - Józef Markocki, ceramiczne - artystka Joanna Zabuska, a integracyjne - psycholog Katarzyna Bartak.
Uczestnicy poznali współczesne techniki pantomimiczne, elementy tańca klasycznego i współczesnego. Podczas zajęć z ceramiki uczyli się modelowania w glinie i wypalania swoich prac. W sobotę, na podsumowaniu, zaprezentowali ceramiczne rękodzieła oraz przedstawili efektywny spektakl pantomimiczny. Potem zaproszono gości na uroczysty poczęstunek i ognisko integracyjne.
                                                                                                                                                                (KT)

Tekst został przepisany z Gazety Powiatowej - Wiadomości Oławskie a autorem zdjęć jest Pan Tomasz Niewodniczański
.

    

 


 

29 czerwca - Gminny Turniej Rad Sołeckich w Stanowicach

   W ostatnią sobotę czerwca Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji z/s w Oławie wraz z Miejsko-Gminnym Zrzeszeniem Ludowych Zespołów Sportowych zorganizowało XXVI Gminny Turniej Rad Sołeckich w Stanowicach. Do udziału w tegorocznych zmaganiach sportowych zgłosiło się 26 drużyn, z czego w dniu zawodów wystartowało 22. W klasyfikacji ogólnej I miejsce zajęła Ścinawa, II Bystrzyca, zaś na III miejscu uplasował się zespół z Sobociska. Puchar za IV miejsce powędrował do Osieku, zaś V miejsce zajęła drużyna z Gać, natomiast VI miejsce pucharowe zajęli zawodnicy z Niemila.
Podczas turnieju rozgrywano różnego rodzaju konkurencje m.in. mecze piłki siatkowej, slalom z piłką na czas, bieg na "trzech" nogach, rzuty lotką do tarczy, bieg w workach, slalom z jajem na łyżce, rzut podkową do celu, strzały do pustej bramki, czy też najbardziej emocjonujące przeciąganie liny mężczyzn. Najlepszym w biegu w workach okazał się zespół z Niemila, a najcelniej z wiatrówki strzelał Krzysztof Dusza z Gać. Najszybszy w slalomie z piłką był Dominik Wejerowski z Sobociska, natomiast w rzutach podkową do celu zwycięstwo odniosła rodzina Państwa Cebulak ze Ścinawy - Szymon, Sylwester oraz Jolanta. Tryumfatorem w rzutach lotką do tarczy okazał się Piotr Majger z Bystrzycy. Najcleniej zaś do bramki strzelał Krzysztof Kuźnicki ze Ścinawy. W rozgrywkach piłki siatkowej zwyciężyła drużyna gospodarza - Stanowic, podobnie jak ekipa ze Ścinawy nie miała sobie równych jeśli chodzi o konkurencję przeciągania liny. W podnoszeniu 17 kg ciężarka niezwyciężony był Ireneusz Herba z Gaju Oławskiego, a w slalomie z jajem na łyżce najszybszy okazał się Adam Lipiński z Sobociska.
W przerwach między poszczególnymi rozgrywkami można było skosztować grillowanych smakołyków przygotowanych przez Radę Sołecką, a od godziny 19.00 potańczyć wraz z zespołem "EVITA", który poprowadził zabawę taneczną dla uczestników turnieju oraz zgromadzonych licznie mieszkańców.
Atmosfera zawodów była bardzo gorąca zarówno pod względem aury, jak i zaangażowania uczestników. Humory dopisywały, a wszechobecny uśmiech oraz integracja zawodników sprawiały wrażenie, że impreza się udała.
 
Serdeczne podziękowania pragniemy złożyć: sołtysowi Stanowic Ryszardowi Terleckiemu wraz z Radą Sołecką, Renacie Lalce - obsługa medyczna, sędziemu głównemu Waldemarowi Chwajołowi LZS, Kamili Bartyzel LZS, sędziom poszczególnych konkurencji, wolontariuszkom ze Stanowic, Damianowi Fudale za nagłośnienie oraz wszystkim uczestnikom turnieju za zaangażowanie, sportową postawę i miłą atmosferę.
                                                                                                                          Adriana Krakowska - GCKSiR
 
 

   

    

   

    

   

   

 

 

 


 

8 czerwca - Dzień Dziecka w Marcinkowicach

   8 czerwca podczas uroczystego otwarcia obiektu sportowego "Orlik" w Marcinkowicach, Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji zorganizowało Gminny Dzień Dziecka. Na przygotowany teren rekreacyjny przyjechały autokarami dzieci wraz z opiekunami z całej gminy. Na uczestników czekały różnorodne atrakcje, m.in. wioska indiańska, która wprowadzała dzieci w świat indiańskich obyczajów i zabaw, animatorki Ada i Ania, które oprócz malowania twarzy zachęcały do wspólnej zabawy w muzycznych rytmach. Na scenie zaprezentowały się wokalistki ze studia piosenki Izabeli Smoleń w różnorodnym repertuarze oraz najmłodsza grupa taneczna ze szkoły "Chaine" Damiana Gorazdowskiego.

Dziękujemy serdecznie: Izabeli Smoleń, Damianowi Gorazdowskiemu, Piotrowi Mijałowi z firmy "Last Pub", Bartłomiejowi Śniechota.

 

   

   

   

   

   

 

   

 


 

2 maja - festiwal "Piana Bosmana"

   26 maja 2013 r. podczas festiwalu na Odrze pn. "Piana Bosmana" odbyły się zawody na smoczych łodziach o puchar Wojewody Dolnośląskiego. Po raz pierwszy wzięła w nich udział drużyna gminna pn. "Gminna Drużyna Bonda". W jej skład weszli przedstawiciele mieszkańców i pracowników naszej gminy. W całych zawodach wzięło udział 10 drużyn reprezentujących Urząd Miasta Oława, Urząd Marszałkowski, Powiatową Komendę Straży Pożarnej, Starostwo Powiatowe, Ośrodek Kultury, Klecińskie Towarzystwo Wioślarskie z Wrocławia, dwie drużyny Towarzystwa Sportowo-Turystyczne "Kogeneracja" z Wrocławia oraz Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą z Jelcza-Laskowic. Nasza drużyna zajęła wysokie II miejsce, natomiast zwycięzcą została Wrocławska "Kogeneracja".

Dziękujemy wszystkim zawodnikom naszej osady za sportowego ducha rywalizacji, zaangażowanie oraz wspaniałą atmosferę - Karolinie Masztalerz, Mariuszowi Michałowskiemu, Piotrowi Kowalskiemu, Tadeuszowi Frysztakowi wraz z synami Adamem i Andrzejem, Łukaszowi Makowskiemu, Łukaszowi Świętachowi.

 

    

   

   

   

   

 


 

18 maja - "Mit i historia" w Oleśnicy Małej

   18 maja 2013 r. odbyła się kolejna edycja imprezy historyczno-kulturalnej z cyklu "Mit i historia" w Oleśnicy Małej, której organizatorem jest gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji z/s w Oławie. Tegoroczne spotkania pałacowe rozpoczęła prelekcja Anny Borkowskiej-Szwarc na temat pasji Jej ojca - Stanisława Borkowskiego, zaangażowanego w propagowanie uroków i historii Oleśnicy Małej. Następnie odbył się koncert w wykonaniu chóru "Medici Cantantens" z Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu pod kierunkiem Magdaleny Lipskiej. Zgromadzona publiczność mogła usłyszeć zarówno pieśni sakralne jak i świeckie, okraszone egzotycznymi instrumentami. Punktem kulminacyjnym imprezy był spektakl przygotowany przez aktorów Teatru Formy pt. "Via Regia, czyli historie na szlaku Św. Jakuba". Widzowie podążali za artystami uczestnicząc i tworząc jednocześnie akcję przedstawienia. Dodatkową atrakcją tegorocznych spotkań z historią i kulturą była wystawa na dziedzińcu oleśnickiego pałacu, która prezentowała ceramikę, biżuterię, dawne stroje, zioła, naturalny wosk, nawiązujące stylistycznie do minionych epok.

Kolejna edycja spotkań już za nami. Dziękujemy wszystkim wystawcom, artystom i zaproszonym gościom za taki liczny udział. Zapraszamy serdecznie za rok.
                                                                                                                         Adriana Krakowska - GCKSiR 

 

   

   

   

   

   

   

fot. GCKSiR

 

   

   

   

fot. Michalina Łapacz

 


 

9 maja - "Wyplatanie i śpiewanie" w Marcinkowicach

   9 maja br w Klubie Seniora "Magnolia" w Marcinkowicach odbyły się warsztaty artystyczne związane z wyplataniem koszyków z gazet poprowadzone przez Karolinę Masztalerz z Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji z/s w Oławie.
Wszystkie chętne Panie mogły nauczyć się w prosty sposób jak wykonać efektowny koszyk. W ruch poszły gazety, nożyczki i klej. Powstało wiele ciekawych koszyczków, gdyż Seniorki z zapałem i wszelką starannością podeszły do tematu. W tym samym czasie pozostali członkowie Klubu Seniora pod okiem Pani Janiny Biegus z Jankowic uprzyjemniali czas śpiewem przy akompaniamencie akordeonu. Pogodna atmosfera i uśmiech na twarzach Seniorów są podziękowaniem za umożliwienie im działania. Jednocześnie dowodzą, jak bardzo starsi ludzie potrzebują przestrzeni do integracji i rozwijania swych talentów.
Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji z/s w Oławie serdecznie dziękuje wszystkim uczestniczkom za aktywny udział oraz miłą i twórczą atmosferę.
Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnych warsztatach.
                                                                                                                               Tekst: Karolina Masztalerz

 

   

   

 


 

19 kwietnia - Warsztaty rękodzielnicze

   "Koszyk okrągły – podstawy wyplatania z papieru" to tytuł kolejnych warsztatów rękodzielniczych zorganizowanych 19 kwietnia br. przez Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji z/s w Oławie dla mieszkańców naszej gminy. Tematem spotkania były przedmioty tworzone właśnie z makulatury. Prowadząca warsztaty pani Dorota Jarosz-Franczak zaprezentowała niezwykłe dzieła, które można wykonać z papieru, budząc zachwyt wśród licznie zgromadzonej grupy uczestników. Najtrudniejszy był pierwszy etap, kiedy to należało przygotować ogromną liczbę papierowych rurek, a dopiero potem przyszedł czas na kształtowanie pięknych, kolorowych koszyków. Wszyscy uczestnicy z wielkim zaangażowaniem, ale i nie skrywaną radością wyplatali swoje małe dzieła. Na koniec spotkania tradycyjnie już uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz zaproszenie na kolejne warsztaty.

Dziękujemy wszystkim za tak liczny udział, miłą i twórczą atmosferę, i zapraszamy na kolejne warsztaty.

                                                                                                                          Adriana Krakowska - GCKSiR

 

   

   

   

   

 


 

6 kwietnia 2013 - Rajd Ryczyński

   Kolejne, XIX Primaaprilisowe Spotkanie Turystyczne w Grodzisku Ryczyn za nami.
Od 1995 roku na terenie Nadleśnictwa Oława w lasach ryczyńskich spotykają się turyści już nie tylko z powiatów oławskiego i brzeskiego, ale i z dalszych stron. W tym roku odwiedzili nas również turyści m.in. z Wałbrzycha, Kędzierzyna Koźla, Namysłowa i tradycyjnie grupa Perpedes z Wrocławia.
Spotkanie w Ryczynie dla wielu turystów stanowi inaugurację sezonu pieszo-rowerowego. W tym roku o godz. 11.30 gongiem uroczyście ogłosiliśmy rozpoczęcie sezonu turystycznego 2013. Organizatorzy spotkania w Ryczynie tj. PTTK Ziemi Brzeskiej w Brzegu i Oławskie Stowarzyszenie Turystyczne RYCZYN wraz z gospodarzem Nadleśnictwem Oława przygotowali dla turystów jak zwykle sporo atrakcji. Każdy turysta przybywający na spotkanie po wpisaniu się na listę uczestników otrzymywał dyplom udziału oraz okolicznościową plakietkę - w tym roku ufundowaną przez Urząd Miasta w Oławie, następnie zapraszany był na gorącą Jelczańsko-Laskowicką grochówkę.
Jak co roku, dla chętnych przygotowaliśmy materiały turystyczno-krajoznawcze z propozycjami odwiedzenia ciekawych miejsc w Polsce. Zapraszaliśmy szczególnie do odwiedzenia Doliny Baryczy, Krzeszowa, Lubiąża i Zamku w Raciborzu. Lokalne wydziały promocji zaopatrzyły nas w niezwykle ciekawe foldery turystyczne i mapy ziemi oławskiej, brzeskiej oraz z Jelcza-Laskowic. Gminne Centrum Kultury Sportu i Rekreacji przy Gminie Oława z myślą o spotkaniu w Ryczynie wydało interesujący folder o pałacu w Oleśnicy Małej. Ciekawostką wśród tych wszystkich materiałów i chyba największym zainteresowaniem cieszyła się książka pt. "Mom jo skarb... smaki tradycji dolnośląskich", która dzięki Dolnośląskiemu Urzędowi Marszałkowskiemu trafiła do nas w takiej ilości, że praktycznie każdy zainteresowany mógł otrzymać egzemplarz. Uczestnicy zainteresowani historią, trafiali do grodziska, gdzie turystów oprowadzała archeolog dr Magdalena Przysiężna- Pizarska, która niezwykle barwnie opowiadała o historii grodu ryczyńskiego, a także o prowadzonych tam pracach archeologicznych. Ale i ci co zostali na polanie mieli zapewniony szereg atrakcji:
Nadleśnictwo Oława przygotowało konkursy przyrodniczo-ekologiczne, każdy uczestnik konkursu otrzymał sadzonki daglezji, a za trafne odpowiedzi można było również otrzymać m.in. wspaniałe albumy.
Sporym zainteresowaniem cieszyły się konkursy przygotowane przez OST RYCZYN. Do gry terenowej "Poszukiwanie Ryczyńskiego Skarbu", zgłosiło się 7 drużyn, których zadaniem było w jak najkrótszym czasie znalezienie odpowiedzi na pytania lub wykonaniu określonych zadań zadanych przez Nadleśnictwo, GCKSiR w Oławie, Ligę Ochrony Przyrody, Jelczańsko-Laskowicką Grupę Rowerzystów Jacka Mikołajczyka oraz Archekon, który przysporzył drużynom najwięcej kłopotu, zadanie to polegało na przypasowaniu i ułożeniu pasujących fragmentów skorup w całość - takie archeologiczne puzzle... Najlepszy czas miała grupa "Brzeżanie" z Brzegu, drugi czas - "Super Kamila" z Oławy i trzeci "MW" z Brzegu. Laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji z/s w Oławie oraz Urząd Miasta w Oławie m.in. śpiwór, plecak, deskorolkę, kijki do marszu, pledy piknikowe oraz wejściówki na Termy Jakuba w Oławie .
Drugi konkurs przygotowany i ogłoszony m.in. na stronie www.swojskie-klimaty.pl i na Facebooku wcześniej - to "Kolekcja Kogutów" - w tym konkursie bezkonkurencyjna okazała się Patrycja Gromna z Oławy, która zaprezentowała kolekcję 13 kogutów, za co w nagrodę otrzymała m.in. namiot i wejściówki do Term Jakuba.
Dla turystów, którzy nie chcieli brać udziału w konkursach, przygotowano inne atrakcje. Marian Gadomski - pszczelarz z Koła Pszczelarzy z Jelcza-Laskowic opowiadał jak powstaje miód, prezentował wyśmienite miody oraz figurki z wosku pszczelego, m.in. koguciki przygotowane specjalnie na konkurs "Kolekcja Kogutów".
Strażacy z OSP z Minkowic Oławskich na jednej z bocznych dróg przygotowali pokaz ratownictwa drogowego.
Rycerze ze Studenckiego Koła Naukowego Uniwersytetu Opolskiego prezentowali wspaniałe haftowane stroje rycerskie, a także m.in. uczyli jak rozpalić ogień za pomocą krzesiwa.
OST Ryczyn przygotował galerię zdjęć Janusza Kordysa - "Ryczyn", wspaniałe fotografie lasu i grodzisk ryczyńskich w różnych porach roku.
Ostatni turyści zeszli z polany późnym popołudniem, umawiając się na spotkanie w przyszłym roku na XX jubileuszowym Primaaprilisowym Spotkaniu Turystów w Ryczynie. A, że będzie to rajd jubileuszowy, to mamy zagwarantowaną zdecydowanie lepszą pogodę, więc już zapraszamy na spotkanie za rok w kwietniu.

                                                                                                            Małgorzata Łuszczyńska - OST Ryczyn

 

   

   

   

   

   

 


 

23 marca 2013 - Kiermasz Wielkanocny w Oławie

   Bardzo mroźny, ale za to słoneczny poranek przywitał zwiedzających tegoroczny, świąteczny kiermasz wielkanocny. 23 marca br. od samego rana wystawcy z terenu gminy Oława oraz zaproszeni goście z innych miejscowości krzątali się przy swoich stoiskach, aby zaprezentować paletę niezwykłych świątecznych produktów. Były zatem różnobarwne palmy wielkanocne, pisanki tradycyjne oraz tworzone współczesnymi technikami, pyszne ciasta domowego wypieku, czy też rozgrzewające miody. Mimo mniejszej ilości wystawców -  ze względu na panujący chłód - oferta jaką prezentowali twórcy była niezwykła, bowiem oprócz świątecznych dekoracji można było również zakupić prezenty, np. z ceramiki szamotowej, drewna, czy też biżuterię.

Organizatorem kiermaszu wielkanocnego było Gminne  Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji z/s w Oławie, a patronat honorowy objął wójt Gminy Oława Jan Kownacki.

Gorące podziękowania pragniemy złożyć: zastępcy wójta pani Teresie Jurijków–Górskiej, panu sołtysowi Stanowic Ryszardowi Terleckiemu, pani Marii Mazur, KGW Niemil, Radzie sołeckiej z Janikowa, pani Małgorzacie Idzik-Wieczorek, panu Kazimierzowi Mądrzykowi, pani Joannie Rojek, pani Grażynie Mencel, panu Robertowi Rączce, pani Katarzynie Fajter, KGW ze Ścinawy.

 

   

   

   

   

   

 


 

14 marca 2013 - Warsztaty wielkanocne - "Pisanki, kraszanki - cuda malowane"

   14 marca br. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Oławie po raz kolejny odbyły się warsztaty artystyczne. Tym razem tematem spotkania były pisanki wielkanocne. Prowadząca warsztaty pani Anna Grabowiecka z Jelcza-Laskowic zaprezentowała swoje dzieła budząc zachwyt zgromadzonych licznie pań. Następnie uczestnicy pod okiem wykładowcy wzięli się pilnie do nauki. I tak w ruch poszły przygotowane wcześniej szablony, tusze i odpowiednie przyrządy. Kiedy skończony był już etap szkicowania, do pracy ruszyły specjalne farby akrylowe i cieniutkie pędzelki, i oczywiście wydmuszki. Na sali panowała niezwykła atmosfera skupienia i radości tworzenia. Wiele pań na nowo odkryło w sobie zamiłowanie do tradycji kolorowania pisanek. W warsztatach wzięły udział panie z terenu naszej gminy, z Oławy, a także dwoje dzieci. Cieszy zatem fakt, że możemy przekazywać nasze tradycje młodszym pokoleniom. Na koniec spotkania uczestnicy otrzymali pamiątkowy dyplom oraz zaproszenie na kolejne warsztaty. Organizatorem warsztatów było Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji z/s w Oławie.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za tak liczny udział, miłą i twórczą atmosferę, i zapraszamy na kolejne warsztaty.
                                                                                                                  Adriana Krakowska - GCKSiR

 

    

   

   

   

   

 


 

9 marca 2013 Godzikowice - Koncert z okazji Dnia Kobiet

   "Jestem kobietą…" to hasło tegorocznego spotkania, które odbyło się w Godzikowicach 9 marca z okazji Światowego Dnia Kobiet. Wieczór rozpoczął się krótką prelekcją na temat zdrowia, którą wygłosiła pani Elżbieta Wojdyła - prezes Stowarzyszenia "Zawsze kobieta", zachęcając panie do badań profilaktycznych. Podczas spotkania można było obejrzeć także wystawę prac rękodzielniczych, artystycznych oraz biżuterię tworzoną przez artystów z terenu naszej gminy. Następnie odbyło się uroczyste wręczenie podziękowań dla grup (Kół Gospodyń Wiejskich, Klubów Seniora, Stowarzyszeń) oraz osób indywidualnych (twórców rękodzieła) za współpracę na rzecz rozwoju tradycji i kultury naszego regionu, współpracujących przy różnych okazjach z Gminnym Centrum Kultury. Wszystkim nagrodzonym podziękowania wręczyła zastępca wójta Gminy Oława pani Teresa Jurijków–Górska. Punktem kulminacyjnym spotkania był koncert biesiadny w wykonaniu artystów Teatru Frant z Wrocławia. Piosenki takie jak "Cicha woda", "Wiązanka Lwowska", "Orkiestry dęte", "Zagraj mi piękny Cyganie" i wiele innych rozkołysały zgromadzoną licznie publiczność prowokując do wspólnego śpiewania. Nie obeszło się bez bisów oraz wspólnego, tanecznego korowodu, który dopełnił uroczystość i potwierdził dobrego ducha zabawy.

Serdeczne podziękowania pragniemy przekazać: zastępcy wójta Gminy Oława pani Teresie Jurijków–Górskiej, radnej gminy pani Weronice Olech, sołtys Godzikowic pani Bożenie Droszczak wraz z Radą sołecką, pani Elżbiecie Wojdyle - prezes Stowarzyszenia "Zawsze Kobieta", panu Józefowi Olech, Przewodniczącej KGW pani Marii Mazur, wszystkim paniom, które upiekły pyszne ciasta, wystawcom, członkiniom Kół Gospodyń Wiejskich, Klubów Seniora i Stowarzyszenia "Magnolia" oraz wszystkim uczestnikom naszej zabawy.

Dziękujemy pięknie i zapraszamy za rok.

                                                                                                                    Adriana Krakowska - GCKSiR

 

    

   

   

   

 


 

5 i 7 luty 2013 Chwalibożyce i Drzemlikowice - Bale karnawałowe dla dzieci

"Niech żyje bal karnawałowy…"

   "Gangnam style" oraz "Ona tańczy dla mnie" to największe hity muzyczne podczas tegorocznych balów karnawałowych dla dzieci z terenu gminy Oława. Organizatorem imprez feryjnych było Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji z/s w Oławie przy współpracy szkół podstawowych w Chwalibożycach i Drzemlikowicach. Dzieci zarówno z grup przedszkolnych, jak i klas I-VI zaprezentowały w swoich karnawałowych przebraniach wiele niezwykłych postaci z bajek oraz bohaterów ulubionych filmów. Mogliśmy zobaczyć zatem groźne czarownice, piękne królewny, pszczółki, rycerzy, Zorro, Batmana, motylki, mumie, baletnice oraz wiele ciekawych postaci. Zabawie towarzyszyły korowody, kółeczka, wspólne tańce i śpiewy, konkursy, podczas których wybierano króla i królową balu. A na koniec każdego balu wykonano pamiątkowe zdjęcie wszystkich chętnych uczestników. Dzieci bawiły się wraz z animatorkami wróżką Adą oraz piratem Anią, a stroną muzyczną zajmował się DJ Fudzis czyli Damian Fudała. Gminne Centrum zapewniło wszystkim przybyłym gościom słodki poczęstunek oraz soki owocowe. 

Serdeczne podziękowania pragniemy złożyć: Monice Piaseckiej-Galej - Dyrektor szkoły podstawowej w Chwalibożycach, Małgorzacie Jaremczuk-Gólskiej - Dyrektor szkoły podstawowej w Drzemlikowicach, Annie Zawiślak, Adriannie Adamskiej oraz Damianowi Fudale.

 

   

   

   

 

   

   

   

   

  

 


 

03 luty 2013 Drzemlikowice  - "KUCHARZ NA OSTRO"

   W niedzielę 3 lutego w Ośrodku Działań Twórczych "Dreamland" w Drzemlikowicach odbył się spektakl pantomimy pt. "Kucharz na ostro". Przedstawienie plenerowe dotyczyło niedawnej historii, która wydarzyła się na Dolnym Śląsku na podlegnickich polach, podczas stacjonowania wojsk radzieckich na ziemiach polskich. Odbywały się wówczas ze względów ideowych wspólne manewry na poligonach polsko-radzieckich. Głównym motywem stały się nietypowe ćwiczenia wojskowe, a w tym  rywalizacja trzech kucharzy: Polaka, Rosjanina i Niemca oraz tajemniczej czeskiej sanitariuszki.  

Spektakl obfitował w mnóstwo groteskowych sytuacji, komedii omyłek, wciągania widzów w interakcję (np. wspólne obieranie ziemniaków), ale nie brakowało również momentów wzruszenia. Spektakl lekki, nawiązujący do  historii  komedii związanej z tematem wojskowym - tj. Pułkownik Kwiatkowski rodem z opowieści o "Dzielnym wojaku Szwejku", czy filmu "Jak Rozpętałem II Wojnę Światową".

Scenografię pełnił zabytkowy gazik GAZ69 i autentyczna wojskowa kuchnia polowa oraz duże blejtramy uwidaczniające kompanię żołnierzy na stołówce wojskowej. Punktem kulminacyjnym spektaklu był poczęstunek widzów gorącą grochówką. 

Aktorzy: 

Kucharz Marian - "Polska" - Jan Kochanowski,

Kucharz Hans - "Niemcy" - Damian Szydłowski,

Kucharz Stiopa - "Rosja"- Józef Markocki,

Sanitariuszka Zuza "Czechosłowacja" - Joanna Zabuska,

Światło i dźwięk - Krzysztof Głazowski,

Reżyseria i scenografia - Józef Markocki,

Opracowanie muzyczne - Józef Markocki.

Organizatorem był Teatr Formy przy współpracy Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji z./s w Oławie.

 

      

   

 


 

17 i 22 stycznia 2013 Bystrzyca i Godzikowice - Herodiada '2013

 

   Jak ważna jest tradycja Bożego Narodzenia?... o tym mogli przekonać się uczniowie z gminnych szkół podstawowych oraz przedszkola, którzy wzięli udział w kolejnej edycji Gminnego Przeglądu Zespołów Kolędniczych i Jasełkowych p.n. HERODIADA. Ta kilkunastoletnia już tradycja spotkań i prezentacji teatralnych wywołuje wśród zgromadzonej publiczności rokrocznie wiele pozytywnych emocji. Oto bowiem na scenie w świetlicy w Bystrzycy oraz w Godzikowicach mali i nieco więksi artyści przypomnieli, jak wyglądała historia Bożego Narodzenia. Oprócz walorów edukacyjnych, a także historycznych komisja, która przyglądała się występom oceniała interpretację tekstu, dykcję, muzykalność oraz indywidualne kreacje aktorskie. W bystrzyckiej świetlicy zaprezentowały się dzieci z publicznego przedszkola oraz  szkoły podstawowe z Bystrzycy, Marcinkowic i Ścinawy Polskiej. Natomiast w Godzikowicach mogliśmy zobaczyć prezentacje zespołów z Drzemlikowic, Chwalibożyc, Osieku i Gać.

Komisję tegorocznego  przeglądu  tworzyli: Teresa  Jurijków-Górska - zastępca wójta Gminy Oława, Halina Sinkiewicz - dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej, Stanisław Górka - dyrektor Gminnego  Zespołu Oświaty, Artur Piotrowski - radny i Przewodniczący komisji oświaty i kultury Gminy Oława, Józef Markocki - dyrektor Teatru Formy.

Jury doceniło kilka osobowości scenicznych, które szczególnie zachwyciły swoja grą: Szymon Mikluch - SP Marcinkowice, Katarzyna Kobylowska - SP Bystrzyca, Dominik Galasiński - SP Osiek, Malwina Czarnecka – SP Gać oraz grupa z klasy 0 - SP Drzemlikowice.

Wszyscy uczestnicy Herodiady otrzymali nagrody za udział, poczęstunek w postaci słodkości, pizzy i soków owocowych oraz zaproszenie do udziału w przyszłym roku.

Słowa podziękowania pragniemy złożyć: panu sołtysowi Bystrzycy - Pawłowi Bubale, pracownikowi Gminy - Ewelinie Sobowiec oraz wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji Herodiady.

  

   

   

   

   

   

   

   

 

 

   

   

   

   

   

   

   

 


 

13 stycznia 2013 - 21 Finał WOŚP

   Po raz kolejny mogliśmy liczyć na hojność i zaangażowanie mieszkańców naszej gminy bowiem 13 stycznia br. rozpoczęła się po raz 21. wielka akcja zbiórki pieniędzy, tym razem dla ratowania życia dzieci oraz godnej opieki medycznej seniorów. 29  wolontariuszy z wielkim zaangażowaniem do późnych godzin wieczornych kwestowało w wielu miejscowościach na terenie Gminy Oława. W tym roku sztab WOŚP  znajdował się w siedzibie Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji przy ul. Św. Rocha w Oławie, i to właśnie tam wolontariusze przywozili napełnione po brzegi puszki kwestarskie. Dzięki Państwa ofiarności udało nam się zebrać kwotę  10.077,19 zł + ok. 100 zł w obcej walucie. Ogromne podziękowania należą się wszystkim pracującym w tym dniu wolontariuszom zarówno tym, którzy aktywnie kwestowali przez cały dzień na terenie gminy, jak również liczącym zebrane kwoty w siedzibie sztabu.

Lista wolontariuszy, którym z głębi serca dziękujemy:

Bożena Droszczak                Monika Barabasz.                      Paweł Szyler
Aleksandra Gąsior                 Katarzyna Szuszkiewicz            Marta Marcinów
Henryk Nowacki                    Natalia Zalcman                         Sara Stodolna
Adrian Gąsior                        Wiktoria Zygmunt                       Natalia Cyranowska
Kornelia Bąk                          Damian Raginia                          Weronika Węgier
Emilia Nawrot                        Katarzyna Raginia
Wiktoria Kuriata                     Natalia Groń
Magdalena Węgier                Emilia Groń
Roksana Długosz                  Martyna Gabor
Wiktoria Długosz                   Michalina Gabor
Damaris Kwietniewska         Daria Wojciechowska
Jesica Grabiec                      Agata Czyżewska

Szczególne podziękowania pragniemy złożyć: Józefowi Kozinie, Arturowi Piotrowskiemu, Jakubowi Piotrowskiemu, Michalinie Łapacz, funkcjonariuszom Straży Gminnej, Marii Raginia, Tadeuszowi Gąsior, Anecie Zygmunt, Jolancie Mokrzyckiej, Adrianowi Maciejewskiemu.

Serdecznie wszystkim dziękujemy i zapraszamy w przyszłym roku!

                                                                                                         Adriana Krakowska - szef sztabu